Jezdecké rukavice nejsou přežitek…

Jezdecké rukavice nejsou jen módní doplněk. Účinně chrání ruce  jezdce před nepřízní počasí. Slouží však také jako ochrana proti odřením otěžemi. Rukavice je třeba pečlivě vybírat dle několika faktorů, mezi které primárně patří potřeby a vkus a také finanční možnosti jezdce.  Na roční sezonu se Vám může hodit i několik párů rukavic.

Správné rukavice by měly působit na jezdce tak, že jsou jako jeho druhá kůže. Proto při výběru vždy záleží na Vašem pocitu. Jednoduchá, ale zásadní otázka: Sedí? Nesedí? To zejména proto, že výrazně ovlivňují uplatňování povelových pomůcek. Jezdcova ruka musí být i v rukavicích citlivá, proto by se výběr kvalitních rukavic neměl podceňovat!  

Kvalitní jezdecké rukavice jen tak něčím nenahradíte

Již delší dobu používají jezdci rukavice z měkké, tenké kůže, střižené tak, aby jim umožňovaly citlivě používat povelové pomůcky otěžemi. Švy tedy musí být jemné, mezi prsty je ani nesmíte pocítit  – přitom ale velmi záleží na jejich pevnosti – švy nesmí povolit. Nejsou-li zpracovány čistě, mohou Vás rukavice dřít mezi prsty, a tak způsobit bolestivé puchýře. Pro jezdce, kteří jezdí často, jsou kožené rukavice stále tou nejlepší alternativou. I když v poslední době se objevila i řada různých jiných syntetických materiálů, které se těší oblibě. Na naší buštěhradské prodejně jsou čím dál více oblíbené modely vyrobené z neoprenu. Překvapivě dobře padnou a jsou velmi příjemné.

Detaily, na které se při výběru jezdeckých rukavic zaměřit:


Praktické rozdělení

Rukavice z naprosto základního pohledu jsou univerzální a zimní. Dále se samozřejmě liší materiálem. Nejčastěji tedy: bavlněné, kožené, fleecové, neoprenové a další.

Začínáte?
Pokud nejezdíte příliš často, kupte si pouze obyčejné rukavice – ne příliš drahé. Nedoporučujeme Vám používat pro jízdu na koni rukavice, které máte pro své běžné nošení. Nemají uzpůsobení právě pro držení otěží a ty by se Vám potom nedařilo udržet. Může nastat neočekáváný prudší pohyb krkem koně a to je právě výztuha v oblasti držení otěží k nezaplacení. Hrozí také, že si je zcela zbytečně zničíte a místo ušetření finančních prostředků se vystavujete riziku, že se Vám naopak náklady zvýší. V zimě se pro jízdu nejlépe hodí zateplené rukavice, které mají na dlaních protiskluzné vložky. Stačí si vybrat ve své potřebné velikosti. Správný prodejce Vám vždy poradí, jaké rukavice by se pro Vás hodily. Pomůže Vám také zvolit i správnou velikost a vysvětlí Vám další náležitosti rukavic pro jezdecký sport. Pro jarní a letní období Vám doporučujeme zcela základní a finančně velmi příjemný model bavlněných rukavic. Praktické a dostačující. Navíc k dostání v nejrůznějších barvách.

Pro všechny, kdo jezdí na koni velmi často
Jezdíte-li na koni pravidelně (několikrát v týdnu, či každý den), měli byste si dopřát jezdecké rukavice pro náročné. Zvlášť je možno doporučit rukavice z jemné kůže. Jsou sice ve vyšší finanční rovině, ale velmi pohodlné. Navíc, umožňují citlivý kontakt s otěžemi a koněm. Poskytnou Vám ochranu i v přechodném období prvních podzimních dní. Stále Vás dostatečně zahřejí. V chladnějším období vždy hledejte zateplenou variantu. V poslední době jsou velmi oblíbené i syntetické materiály. Jsou to moderní látky, které jsou velmi příjemné na dotyk, prodyšné, lehké a přesto odolné. Našim zákazníkům je vřele doporučujeme. Získáváme zpětné vazby o spokojenosti.

Soutěžní rukavice
Při mezinárodních drezurních zkouškách jsou rukavice povinné. Ale i při zkouškách nižší kategorie působí vždy dobře, když má jezdec rukavice. Vypadáte zkrátka „in“, když jezdíte v rukavicích. Všeobecně je pro tyto účely zažitá bílá barva. Přece jen, jedná se o soutěž, závod, show na který se připravujeme jako profesionálové.

Když je pod nulou
V zimě jezdci rádi nosí rukavice, které jsou dostatečně zateplené, aby hřály a ideálně nepromokly. Současně stále musí jezdci umožňovat používání jemných povelových pomůcek. Obě tyto vlastnosti můžete spojit. Další detaily, které je dobré mít na zřeteli je například zakončení rukavic v oblasti zápěstí. Ideální je delší manžeta, tak, aby se rukavice krásně vsunuly do rukávu zimní bundy. Případně velmi dobré obepnutí zmiňovaného zápěstí ať již na suchý zip nebo na jiný patent. Zamezíte tím vzniknutí tepelného mostu. Žijeme v moderní době. Dnes jsou velkým trendem rukavice se speciální úpravou na bříšcích prstů – tedy tak, aby se s nimi dal ovládat i chytrý telefon ;-) Najdete je i v naší nabídce.

Westernové rukavice
Významnou součástí westernového ježdění jsou i správné rukavice! Westernové rukavice původně používali kovbojové při práci na farmě a s dobytkem, neboť bylo a stále je třeba pracovat s lasem. Bez kvalitních kožených rukavic, které dobře padly, se skutečně neobešel žádný kovboj na Divokém západě. Ale neobejdou se bez nich ani dnešní westernoví jezdci – zvláště ne pokud jsou jejich oblíbené disciplíny pracovní, čili ty, kde se pracuje s dobytkem. Ani na novodobém ranči se neobejdete bez pořádných westernových rukavic. Jsou totiž univerzální, dobře padnou a chrání před zraněními či spáleninami lasem. Není to žádná sranda, když vám laso sviští rukama, to nám věřte. Proto je lepší nešetřit a investovat do kvality. Velmi vyhledávanými a praktickými rukavicemi všeobecného užití jsou proslulé rukavice Eagle. Doporučujeme! Nabízíme je i my.

Z vlastní zkušenosti s našimi zákazníky můžeme potvrdit, že mnohdy zažíváme momenty, kdy rukavice primárně pro anglický styl ježdění si dokáže vybrat i westernový jezdce a obráceně ;-) Můžete se tedy inspirovat i Vy ;-) 

Kolik stojí rukavice?
Základní modely bavlněných rukavic stojí v rozmezí 90 – 150 CZK. Kožené rukavice stojí 800 CZK a více (rozhoduje značka) a mohou stát i přes 1000 CZK mají-li podšívku.
Zimní rukavice s beránčí obšívkou se dostanou už od 600 CZK, s beránčí podšívkou od 800 CZK.
Za kožené westernové rukavice, které jsou hezké a trvanlivé, zaplatíte od 900 CZK  a výše.

 HIDALGO TIP:

Equetech Sports rukavice:
FSH1-204-800x800

Další nabídka:

Rukavice neoprenovéRukavice univerzálníRukavice zimní