Jak správně změřit kopyto (při výběru ochranných bot)

ochranné boty
Mnoho majitelů stále neví, jakým způsobem správně změřit velikost kopyta svého koně pro stanovení velikosti ochranných bot (nutnost pořízení bot konzultujte s veterinárním lékařem, příp. kovářem).

Zde je rychlý návod, jak správně změřit kopyto koně:

1. Kopyto koně měřte po vystrouhání – čili tehdy, kdy bylo kovářem upraveno do příslušného tvaru (nikdy neměřte kopyto koni s přerostlou rohovinou!)

2. Patky koně se do délky nepočítají!

3. Při používání ochranných bot je třeba tvar kopyta udržovat a zamezit odchylkám od tvaru, v němž se provádělo měření. Klidně požádejte o radu kováře.

(Width = šířka kopyta, Length = délka kopyta, Widest point = nejširší místo (bod), toe line: špička rohové stěny, buttress line = hranice střelu)

Untitled-1

Chcete opravdu spolehlivé a multifunkční boty na koně, pořiďte si Easyboot Epic – velice příjemná cena v poměru k výkonu a kvalitě. Jezdíte-li velmi často a do přírody a po tvrdších, kamenitých terénech, pak jsou pro vašeho koně vhodnější speciálně konstruované boty Easyboot Glove Back Country, které kombinují ty nejlepší vlastnosti EasyBoot Glove a Trail EasyBoot. Nejluxusnější boty na kopyta na světě za příznivou cenu.

Nevíte si rady? Napiště nám.