Jak efektivně přenášet váhu v průběhu barrel race?

Zeptali jsme se odborníka: Jak mám přesunout svou váhu, zatímco jedu kolem barelu a pak pryč od barelu, abych nebránil svému koni  v tom udělat rychlou otočku a vystartovat k rychle k dalšímu barelu?

Nejlepším způsobem, jak udržet výkon vašeho koně je zdržet se jakýchkoliv přehnaných pohybů. Váš kůň cítí každý pohyb, který uděláte, dokonce i vaše pohyby očí. Kůň se tak musí přizpůsobovat změně vaší váhy pokaždé, když ji přesouváte. Aby to jezdci pochopili, přirovnávám to během tréninku k nesení batohu na zádech při jízdě na kole. Také nechcete, aby se vám batoh přesouval ze strany na stranu nebo visel na jedné straně, a to zejména při vysoké rychlosti, protože vám kazí rovnováhu a hrozí, že se převážíte; ani vašemu koni není příjemné, když se mu na hřbetě kýváte ze strany na stranu zejména pak při rychlém otáčení se kolem barelu.

Při začátku otočky u barelu musíte přenést svou váhu z předních noh koně a snažit se sedět hlouběji v sedle. Pokud budete držet se svým koněm tempo a správně odhadnete moment, kdy mu odlehčit předek, získáte cenné sekundy. Uvolněte své tělo, boky dozadu, zastrčte břicho a sedněte si hlouběji do sedla. Pro fixaci této polohy tlačte na hrušku, což pomůže zabezpečit tuto pozici v extrémní rychlosti.

Když se kůň otočí kolem barelu,seďte pořád hluboko v sedle, mějte rovná ramena, nenaklánějte hlavu ani vlevo nebo vpravo a neotáčejte tělem. Udržujte si vyvážený sed. Vaše oči by se měly dívat po trase běhu koně, ne na barel. Pohled na sud totiž způsobí, že nakloníte hlavu a přesunete svou váhu, což donutí vašeho koně ke kompenzaci pohybu, takže zpomalí.

Nechte vašeho koně dokončit otočku kolem sudu a teprve pak zaměřte pohled na další barel. Pokud uši vašeho koně nejsou pod vaším zorným polem, podívali jste se příliš brzy, což opět způsobí, že natočení vašeho těla, přesunutí váhy a váš kůň opět bude muset váš pohyb vyrovnat, což ho zpomalí.

Budete muset přenést svou váhu dopředu a odlehčit koní hřbet, když opustí barel. Když se váš kůň odrazí zadníma nohama, předkloňte se na hrušku a posuňte boky dopředu.

Svou váhu přesouvejte jen málo, jak je to možné, a jen v případě, kdy to koni pomůže udělat rychlý obrat kolem barelu. V opačném případě svého koně přesouváním váhy brzdíte.