12 způsobů jak Vám dobrý pár kožených bot může změnit život

Vezměme v úvahu tento veřejný výrok: dobrý pár westernových či jezdeckých bot je základní a nezbytnou součástí šatníku každého horsemana.

Když jsme byli mladí (jednou jsme všichni byli), tak se nám zdálo, že plátěné tenisky jsou prostě to nej: pohodlné, lehké a že je můžete nosit na nohou celý den. Rychle se nazouvají či sundavají z nohy… Jenže, pokud chcete být na úrovni, musíte se i na úrovni oblékat. Dobrý pár kožených jezdeckých bot totiž nerozšíří jen vaši kolekci bot, ale změní vám život k lepšímu. Teď se dozvíte, proč.

1. Elegantní pár jezdeckých/westernových bot vytváří skvělý první dojem.
Vykročte pravou nohou vpřed: pokud máte schůzku s novým klientem na trénink či školení jízdy na koni, nebo jdete koně kupovat, prodávat či jen se na koně podívat jako budoucí kupec, váš dobrý pár bot ostatním říká: „jsem sebejistý, schopný a mám velmi dobrý vkus.“ Tenisky od bahna toho řeknou výrazně méně.

2. Pohodlné boty jsou perfektní věcí pro nohy během náročného dne na koňské či westernové show.
Tenisky vám rozhodně na noblese nepřidají, takže proč zde vůbec uvádět další důvody? :)

3. Žádný terén pro ně není překážkou.
Je jedno zda právě vedete koně z rozbahněné pastviny, skáčete kalužemi, procházíte se po trati nebo jdete ranní rosou, dobře vyrobené boty vám budou vždy tím nejlepším partnerem.

4. Když na to přijde, nezastaví vás potoky, kaluže, déšť  ani blátivé výběhy.
Kvalitní boty jsou zárukou, že nikdy nebudete trávit rána či odpoledne sušením ponožek a ohříváním si nohou u krbu (tento fakt snad opravdu potěší každého koňáka).

5. Kvalitní kožené boty jsou ideální nejen do stáje, stodoly, ale i na každodenní pochůzky a jízdy autem.
S opravdu dobře vypadajícími botami z kvalitní kůže nebude malá zastávka v obchoďáku pro vás žádný velký problém! Na koňské show si klidně můžete skočit do nóbl restaurace se svým trenérem. Vaše boty budou totiž vždy vypadat elegantně, zatímco budete kdekoliv.

6. Kvalitní boty vnesou styl do všeho, co budete právě dělat.
Chystáte se tahat balíky sena nebo jezdit na čtyřkolce? Je to fuk, všichni se budou dívat na vaše krásné boty!

S2A11mibg1hMC3ycgDMI6K3NG6mRJvtywOnDjVWMBnw-e1443713532620

7. Budou udržovat vaše nohy v teple a pohodlíčku po celou dlouhou zimu.
Ano, a to i když budete sekat led ze zamrzlých napajedel… To je výhoda prodyšné, vysoce kvalitní hovězí kůže.

8. Kvalitní boty se budou dát nosit celý den, bez ohledu na to, co váš den přinese.
Ať už to bude krmení sólo v 6 hodin ráno, držení koně kováři či neplánovaná výuka jízdy na koni či táborová lekce, o vaše nohy bude vždy komfortně postaráno.

9. Super pohodlné a dobře vypadající boty udělají i z činnosti jako je vykládání náklaďáku plného podestýlky či sena vrcholovou módní záležitost.
Chtěli byste snad raději stohovat balíky slámy ve vašich teniskách? Lepší službu poskytne pár noblesních kožených bot. Věříme, že vaše volba nejsou ty tenisky.

10. S pohodlnými a kvalitními botami se nebudete vyhýbat žádné práci, takže se budete asi sami divit, až se dobrovolně pustíte do úklidu sedlovny a mazání cajků.
Budete se zkrátka těšit na každou minutu strávenou ve vašich nových botách, takže vám žádná práce nepřijde nudná jako předtím:)

11. Za jakéhokoliv počasí budete na kolbišti zářit a budete vždy připraveni na jízdu.
Nebuďte překvapení, pokud vám rozhodčí začnou dávat nejvyšší známky – to si všimli vašich skvělých bot a nezáleží na tom, zda jedete na koni či jen jdete vedle něj.

12. Pokud své boty budete hýčkat a rozmazlovat, budou vás milovat.
Po náročném týdnu si vaše kožené boty zaslouží důkladně vyčistit. Opláchněte je vodou a naneste čistící prostředek určený pro péči o ně. Nechte boty uschnout (cca 48 hodin je nejlepší), pak použijte přípravek na kůži poskytující ochranu proti vodě (impregnaci). Pečujte o vaše boty a ony budou neustále měnit váš život i nadcházející léta.

Zdroj: www.horsecollaborative.com

HIDALGO TIP

pro westernové jezdce: Westernové boty Softy cow
westernove-boty-softy-cow

pro anglické jezdce: Boty Asconaboty-ascona-